HİZMET DETAYIŞirket Değerlemesi

Şirket Değerlemesi

İşletmeler, varlıklarına ait borçları karşılayamayacak duruma geldiğinde, öz sermayenin korunduğunu kanıtlamak durumundadır. Şirket birleşmelerinde oluşan hukuki zorunluluklar, cari değerlerin tespiti ya da öz kaynak yapısını güçlendirme düşüncesi, öz varlık değer tespiti için gerekçe olabilir.

Şirket içi etkenlerin dışında sektörel sebeplerden, piyasa ve pazarlama nedenlerinden veya geleceğe dönük genel ekonomik nedenler şirket değer tespitine ilişkin hazırlanacak rapora olumlu olduğu kadar olumsuz da etki edebilir.Şirket değeri, mali noktaları öne çıkaran kesin rakamları, şirket itibarı ise şirketin piyasadaki konumuna ilişkin yapılan sübjektif değerlendirmeleri içermektedir.

Şirket değerlemesi; çözüm ortaklarımızca rayiç değerin saptanması, şirketin genel marka değerinin belirlenmesi ya da borçların gerçekçiliğinin saptanmasına yönelik olarak hesaplanarak raporlanmaktadır.

FT_Danismanlik_footer
München/İstanbul

Takip Edin:

MALİ DANIŞMANLIK HİZMETİ

Finansal Mali Analiz Uzmanı -Mali Denetmen-Muhasebe/Finans Uzmanı-SGK Uzmanı-Dava Öncesi ve Sonrası Mali Danışman-Uzman Görüşü

Tüm Hakları Saklıdır © 2022

WhatsApp İletişim
1
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?